Athletic Programs

FALL HIGH SCHOOL ATHLETIC PROGRAMS
BOYS
GIRLS
VARSITY FOOTBALL- JOEL CARDOZA VARSITY CHEERLEADING- KIM LASTIG
JUNIOR VARSITY FOOTBALL- IRV APGAR KICKLINE- KATE HEUSER
VARSITY SOCCER - SCOTT STARKEY VARSITY SOCCER- RICH HINNERSCHIETZ
JUNIOR VARSITY SOCCER- JON SCHMUEL JUNIOR VARSITY SOCCER - ANTHONY TUOZZO
VARSITY CROSS COUNTRY- JEFF TAFLA VARSITY CROSS COUNTRY- BONNIE STUEBER
VARSITY BOYS VOLLEYBALL - KEVIN BUNTING VARSITY VOLLEYBALL-LAURA KLIMUZSKO
VARSITY GOLF - ARTIE MEDIATE VARSITY TENNIS-HENRY  CHIU
VARSITY SWIMMING & DIVING- SHERI EPSTEIN
JV BOYS VOLLEYBALL- JASON EHRLICH  


WINTER HIGH SCHOOL ATHLETIC PROGRAMS
BOYS
GIRLS
VARSITY WRESTLING-RICHARD  CARROLL VARSITY CHEERLEADING-KIM LASTIG
JV WRESTLING-ANDREW  TRAUBER KICKLINE-KATE HEUSER
VARSITY BASKETBALL-PHIL  ESSIGMAN VARSITY BASKETBALL-FRANK LOCASCIO
JUNIOR VARSITY BASKETBALL-DANIEL LUU JUNIOR VARSITY BASKETBALL-RONALD MODIK
VARSITY BOWLING-JUSTIN SULLIVAN WINTER TRACK-ROBERT OSTROFF
WINTER TRACK-JEFF TAFLA  VARSITY GYMNASTICS-MATT CANTY
VARSITY SWIMMING & DIVING-JOANNA  CORIO VARSITY BOWLING-JOHN BERTUZZI


 SPRING HIGH SCHOOL ATHLETIC PROGRAMS
BOYS
GIRLS
VARSITY BASEBALL- RANK CIARAMITARO VARSITY SOFTBALL-RICH HINNERSCHIETZ
JUNIOR VARSITY BASEBALL- ROBERT CASALE JR. VARSITY SOFTBALL- KATHLEEN FARRELL
VARSITY TRACK- CRAIG STUEBER VARSITY TRACK- ROBERT OSTROFF
VARSITY TENNIS- HENRY CHUI VARSITY LACROSSE- MEREDITH SCHNEIDER
VARSITY LACROSSE-THOMAS KINSELLA JUNIOR VARSITY LACROSSE- LAUREN COLAVITO
JUNIOR VARSITY LACROSSE- THOMAS CUOMO VARSITY GOLF- ARTIE MEDIATE


FALL MIDDLE SCHOOL SPORTS TEAMS
BOYS
GIRLS
7/8TH FOOTBALL- GEORGE MAXWELL KICKLINE 7/8th- KARISSA CALAMARI
7/8TH CROSS COUNTRY- BRIAN VOLLMER 7TH SOCCER-SARAH STRIFFOLINO
7TH SOCCER - THOMAS DEPALO 8TH SOCCER- DANIEL LUU
8TH SOCCER- KEVIN KERLEY 7/8TH CROSS COUNTRY- JOSH MORROW
CHEERLEADING 7/8th - AMY MASTROCINQUE


WINTER MIDDLE SCHOOL SPORTS
BOYS
GIRLS
7/8TH WRESTLING- RICHARD CARROLL 7TH BASKETBALL- GEORGE MAXWELL
7TH BASKETBALL- ANTHONY VALANZANO 8TH BASKETBALL- CRAIG STUEBER
8TH BASKETBALL- JOE SURGOT 7TH VOLLEYBALL- JASON EHLRICH
7TH VOLLEYBALL-LAURA KLIMUZSKO 8TH VOLLEYBALL- KEVIN KERLEY
8TH VOLLEYBALL- KEVIN KERLEY


SPRING MIDDLE SCHOOL SPORTS TEAMS
BOYS
GIRLS
7TH BASEBALL - KEVIN BOYLE 7TH SOFTBALL- JOSH MORROW
8TH BASEBALL- THOMAS DEPALO 8TH SOFTBALL- JASON EHLRICH
7/8TH TRACK- PATRICK ALLGIER 7/8TH TRACK- ALYSSA KLEIN
7/ 8TH LACROSSE- JOE SURGOT 7/8TH LACROSSE- SARAH STRIFFOLINO

7/8TH TENNIS- ALBERT WILLIAMSON