Your Class/Car Schedule

Driver Education Schedule for Classes

Your class/car schedule is listed below:

Lecture Class -  Room 123

Please note that you cannot schedule your road test
until you receive the MV-285 form
 
3-4 weeks after this class has been completed


FIRST CLASS WILL BEGIN FEBRUARY 3, 2020

PLEASE NOTE YOUR CAR NUMBER, TIME AND DAY
AS WELL AS YOUR AND LECTURE TIME AND DAY.

THERE WILL BE NO CHANGES MADE AT THIS TIME.

Hicksville Spring 2020

 

SCHEDULE

SCHEDULE

STUDENT NAME

Car Day

Car Time

Car #

Lecture
Day

Lecture
Time

BAADE, AMANDA

Monday

6:00-7:30am

2

Wednesday

6:00-7:30am

BASLOU, VIKTORIA

Tuesday

6:00-7:30am

7

Wednesday

6:00-7:30am

BORUM, ANDREW

Monday

6:00-7:30am

2

Wednesday

6:00-7:30am

BUITRON, ISABELLE

Monday

6:00-7:30am

3

Wednesday

6:00-7:30am

CALI, GIANNA

Tuesday

6:00-7:30am

4

Wednesday

6:00-7:30am

CALI, GIOVANNI

Tuesday

6:00-7:30am

7

Wednesday

6:00-7:30am

CASAS, JESSICA

Tuesday

6:00-7:30am

9

Monday

6:00-7:30am

CHAPIN, LAUREN

Tuesday

6:00-7:30am

7

Wednesday

6:00-7:30am

CHIN, LESLIE

Wednesday

6:00-7:30am

11

Friday

2:45-4:15pm

COLWELL, JAMES

Tuesday

4:15-5:45pm

16

Friday

2:45-4:15pm

CUOMO, MICHAEL

Wednesday

6:00-7:30am

13

Monday

6:00-7:30am

DEJESUS, EMMA

Tuesday

6:00-7:30am

5

Wednesday

6:00-7:30am

DHARAMPAU, RYAN

Tuesday

4:15-5:45pm

16

Friday

2:45-4:15pm

DONDERO, GABRIELLE

Wednesday

2:45-4:15pm

17

Friday

2:45-4:15pm

FIORILLO, NICOLE

Tuesday

6:00-7:30am

7

Wednesday

6:00-7:30am

FJORA, ESTELA

Tuesday

6:00-7:30am

4

Wednesday

6:00-7:30am

FUSCO, JULIA

Tuesday

6:00-7:30am

8

Monday

6:00-7:30am

GONCALVES, KAYLA

Tuesday

6:00-7:30am

8

Monday

6:00-7:30am

GONZALEZ, ALEJANDRO

Wednesday

6:00-7:30am

12

Monday

6:00-7:30am

GONZALEZ, LESLIE

Wednesday

6:00-7:30am

13

Monday

6:00-7:30am

HAMIDI, ARYA

Tuesday

6:00-7:30am

4

Wednesday

6:00-7:30am

HAMMER, TERESA

Monday

6:00-7:30am

2

Wednesday

6:00-7:30am

HILMI, FIDDI

Wednesday

6:00-7:30am

11

Monday

6:00-7:30am

HOFFMANN, JOSEPH

Tuesday

6:00-7:30am

8

Monday

6:00-7:30am

INGARRA, SABRINA

Tuesday

2:45-4:15pm

15

Friday

2:45-4:15pm

JOHN, MARIA

Tuesday

4:15-5:45pm

16

Friday

2:45-4:15pm

JOYCE, DANIEL

Monday

6:00-7:30am

1

Wednesday

6:00-7:30am

KATZ, DAVID

Tuesday

6:00-7:30am

9

Monday

6:00-7:30am

KHAN, RYAN

Thursday

6:00-7:30am

14

Friday

2:45-4:15pm

KILMETIS, LARA

Wednesday

6:00-7:30am

13

Monday

6:00-7:30am

KISS, JOHN

Wednesday

6:00-7:30am

12

Monday

6:00-7:30am

KUMAR, GURLEEN

Wednesday

6:00-7:30am

11

Monday

6:00-7:30am

LAM, ANTHONYDAT

Monday

6:00-7:30am

1

Friday

2:45-4:15pm

LAM, SERENA

Wednesday

6:00-7:30am

13

Monday

6:00-7:30am

Lee, Vanessa

Wednesday

4:15-5:45pm

18

Wednesday

6:00-7:30am

LEHMAN, SOPHIA

Tuesday

6:00-7:30am

4

Wednesday

6:00-7:30am

LEWIS, SHAWN

Wednesday

6:00-7:30am

12

Monday

6:00-7:30am

LUNA, GIANNA

Tuesday

6:00-7:30am

8

Monday

6:00-7:30am

LUNO, ANDREW

Monday

6:00-7:30am

1

Wednesday

6:00-7:30am

MADRID, GABRIEL

Tuesday

6:00-7:30am

10

Monday

6:00-7:30am

MAINALI, BISHUO

Tuesday

6:00-7:30am

6

Wednesday

6:00-7:30am

MARCHEWKA, JULIA

Thursday

6:00-7:30am

14

Monday

6:00-7:30am

MARIANA, CHRISTOPHER

Monday

6:00-7:30am

1

Friday

2:45-4:15pm

MAZZOLA, BENJAMIN

Wednesday

2:45-4:15pm

17

Friday

2:45-4:15pm

MOTT, LAUREN

Tuesday

6:00-7:30am

10

Monday

6:00-7:30am

NAKASHYAN, GEORGE

Wednesday

4:15-5:45pm

18

Friday

2:45-4:15pm

NAQVI, ALINA

Thursday

6:00-7:30am

14

Friday

2:45-4:15pm

NEOFYTIDES, MICHAEL

Wednesday

2:45-4:15pm

17

Friday

2:45-4:15pm

NODRAT, ROHINA

Tuesday

6:00-7:30am

9

Monday

6:00-7:30am

OLIVO, ANGELINA

Wednesday

2:45-4:15pm

17

Friday

2:45-4:15pm

PARDA, MATTHEW

Tuesday

2:45-4:15pm

15

Friday

2:45-4:15pm

PAUL, EMILEY

Tuesday

6:00-7:30am

5

Wednesday

6:00-7:30am

PENG, ARIC

Tuesday

6:00-7:30am

10

Monday

6:00-7:30am

PURBA, SIMRAT

Tuesday

6:00-7:30am

6

Wednesday

6:00-7:30am

RIFKIN, STEPHANIE

Monday

6:00-7:30am

2

Wednesday

6:00-7:30am

RIVERA, KELSEY

Tuesday

2:45-4:15pm

15

Friday

2:45-4:15pm

SABATINO, ISABELLA

Tuesday

6:00-7:30am

6

Wednesday

6:00-7:30am

SANDOVAL, JONATHAN

Tuesday

6:00-7:30am

5

Wednesday

6:00-7:30am

SING, AMARDEEP

Wednesday

4:15-5:45pm

18

Friday

2:45-4:15pm

SINGH, NAVPREET

Wednesday

6:00-7:30am

11

Monday

6:00-7:30am

SMITH, CHRISTOPHER

Tuesday

6:00-7:30am

6

Wednesday

6:00-7:30am

STEWART, WILLIAM

Monday

6:00-7:30am

3

Wednesday

6:00-7:30am

STINES, SOPHIA

Wednesday

6:00-7:30am

12

Monday

6:00-7:30am

TETTERIS, MICHAEL

Monday

6:00-7:30am

3

Wednesday

6:00-7:30am

TYSON, TIFFANY

Tuesday

2:45-4:15pm

15

Friday

2:45-4:15pm

VELASQUEZ, FATIMA

Wednesday

4:15-5:45pm

18

Friday

2:45-4:15pm

VELASQUEZ, JALEN

Thursday

6:00-7:30am

14

Monday

6:00-7:30am

VELASQUEZ, SARAH

Monday

6:00-7:30am

3

Wednesday

6:00-7:30am

WANG, ERIC

Tuesday

6:00-7:30am

10

Monday

6:00-7:30am

Ward, Griffin

Tuesday

6:00-7:30am

9

Monday

6:00-7:30am

WULFF, ASHLEY

Tuesday

6:00-7:30am

5

Wednesday

6:00-7:30am